Suharekë, lista e ngushtë e kandidatëve në konkursin për roje pylli

  • 27.09.2022
Suharekë, lista e ngushtë e kandidatëve në konkursin për roje pylli

Drejtoria e Bujqësisë, Zhvllimit Rural dhe Pylltarisë (DBZhRP) në Komunën e Suharekës gjatë muajit gusht kishte hapur konkurs pune për dy roje pylli.

Sipas njoftimit zyrtar ishte bërë e ditur se në këtë sektor janë të lira dy pozita (2) dhe të gjithë të interesuarit kanë pasur mundësinë të aplikojnë nga 5 shtatori deri më 19 shtator.

Nga DBZhRP kishin theksuar se qëllimi i vendit të punës është angazhimi i drejtëpërdrejtë në mbrojtjen e pyjeve dhe resurseve tjera natyrore.


Ndërkaq, tashmë Komisioni Përzgjedhës i emëruar nga Kryetari i Komunës ka publikuar listën e ngushtë të kandidatëve për këto pozita në këtë konkurs.

“Komisioni Përzgjedhës i emëruar nga Kryetari i Komunës për pozitën Roje Pylli dy pozita në Drejtorinë për Zhvillim Rural dhe Pylltari gjatë procedurës së vlerësimit të aplikacioneve në bazë të kritereve të përcaktuara në konkursin e shpallur 01-Nr-111-48845, vlerësoi se kandidatët e poshtëshënuar kanë plotësuar kushtet për tu përfshirë në listën e ngushtë dhe për ti ftuar në testin me shkrim”, thuhet në njoftim.

Testi me shkrim do të mbahet me datë 3 tetor në ora 10:30 në sallën e Bordit në katin e dytë të Komunës.

Në listën e ngushtë të këtij konkursi janë përfshirë:
1. Guri Qarri;
2. Astrit Shehi;
3. Naser Qarri;
5. Ardian Bytyçi.

Ndërsa këta kandidatë nuk përfshihen në listën e ngushtë nga se nuk i kanë plotësuar kushtet sipas konkursit të shpallur:
1. Muhamet Kadriaj;
2. Besim Kolgeci;
3. Nuhi Bajraktari.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë