Suharekë, konkursi për dy roje pylli – publikohen rezultatet përfundimtare

  • 11.10.2022
Suharekë, konkursi për dy roje pylli – publikohen rezultatet përfundimtare

Drejtoria e Bujqësisë, Zhvllimit Rural dhe Pylltarisë (DBZhRP) në Komunën e Suharekës gjatë muajit gusht kishte hapur konkurs pune për dy roje pylli.

Sipas njoftimit zyrtar ishte bërë e ditur se në këtë sektor janë të lira dy pozita (2) dhe të gjithë të interesuarit kanë pasur mundësinë të aplikojnë nga 5 shtatori deri më 19 shtator.

Nga DBZhRP kishin theksuar se qëllimi i vendit të punës është angazhimi i drejtëpërdrejtë në mbrojtjen e pyjeve dhe resurseve tjera natyrore.


Ndërkaq, tashmë Komisioni Përzgjedhës i emruar nga Kryetari i Komunës për pozitën Roje Pylli – Dy pozita në Drejtorinë për Bujqësi, Zhvillim Rural dhe Pylltari pas përfundimit të testit me shkrim dhe intervistës me gojë ka paraqitur rezultatet përfundimtare.

Totali i pikëve të fituar të kandidatëve sipas listës definitive janë pranuar kandidatët sipas kësaj renditje:

Emri dhe mbiemri i kandidaitNumri i pikëve të fituaraNumri i aplikacionit
Astrit Shehi157.33 pikë01-Nr-110-58242
Naser Qarri146.67 pikë01-Nr-110-58299

Kandidatët e pakënaqur me përzgjedhjen kanë të drejtë ankese në Komisionin për ankesa të Komunës së Suharekës, në afat prej 8 ditësh nga dita e publikimit të këtij vendimi.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë