Suharekë, konkursi për dy roje pylli – publikohen rezultatet e testit me shkrim

  • 04.10.2022
Suharekë, konkursi për dy roje pylli – publikohen rezultatet e testit me shkrim

Drejtoria e Bujqësisë, Zhvllimit Rural dhe Pylltarisë (DBZhRP) në Komunën e Suharekës gjatë muajit gusht kishte hapur konkurs pune për dy roje pylli.

Sipas njoftimit zyrtar ishte bërë e ditur se në këtë sektor janë të lira dy pozita (2) dhe të gjithë të interesuarit kanë pasur mundësinë të aplikojnë nga 5 shtatori deri më 19 shtator.

Nga DBZhRP kishin theksuar se qëllimi i vendit të punës është angazhimi i drejtëpërdrejtë në mbrojtjen e pyjeve dhe resurseve tjera natyrore.


Ndërkaq, tashmë Komisioni Përzgjedhës i emruar nga Kryetari i Komunës për pozitën Roje Pylli – Dy pozita në Drejtorinë për Bujqësi, Zhvillim Rural dhe Pylltari ka paraqitur rezultatet e testit me shkrim të mbajtur me datën: 03.10.2022.

Kandidatët të cilët kanë arritur 50 e më shumë pikë fitojnë të drejtën që të nënshtrohen intervistës me gojë.

Intervista me gojë do të mbahet me datë: 10.10.2022 në ora 10:00 në sallën e Bordit në katin e dytë të Komunës.

Rezultatet e testit me shkrim të kandidatëve:
1. Guri Qarri, pikët e testit me shkrim: Mungoi;
2. Astrit Shehi, pikët e testit me shkrim: 79;
3. Naser Qarri, pikët e testit me shkrim: 75;
4. Ardian Bytyçi, pikët e testit me shkrim: Mungoi.

Nga komuna kanë theksuar se kandidatët e pakënaqur me rezultatet e testit me shkrim që në afat prej tri ditësh nga publikimi i njoftimit në web-faqe dhe tabelën e shpalljeve të Komunës mund të kenë qasje në testet e tyre.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë