Suharekë, kandidatët e pranuar në punë në konkursin për 10 mësimdhënës dhe dy edukatore

  • 06.09.2022
Suharekë, kandidatët e pranuar në punë në konkursin për 10 mësimdhënës dhe dy edukatore

Drejtoria Komunale e Arsimit (DKA) në Komunën e Suharekës më 15 korrik 2022 kishte hapur konkurs pune për 10 mësimdhënës/e dhe dy edukator/e.

Ndërsa, para një jave DKA-Suharekë ka publikuar rezultatet e testit me shkrim të kandidatëve, ku pas kësaj u janë nënshtruar intervistës me gojë.

Ndërkaq, tashmë komisioni përzgjedhës për zhvillimin e procedurave për themelimin e marrëdhënies së punës në bazë të kushteve të përcaktuara sipas konkursit me nr.05 nr.748 të datës 15.07.2022, pas përfundimit të testit me shkrim dhe intervistës me gojë ka marrë vendim për pranimin në punë të kandidatëve që arritën më së shumti pikë.


1. SHFMU “Vaso Pashë Shkodrani” në Leshan
Një mësimdhënës për lëndën e historisë


Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve
1Arlind Hajdari194
2Armir Krasniqi193.3
3Pranvera Gashi192.3
4Flamur Basha181

2. SHFMU “28 Nëntori” në Dobërdelan
Një mësimdhënës për lëndën e gjuhës dhe letërsisë shqipe

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve
1Blerina Berisha155
2Bukurije Maksutaj154.1
3Xhevahire Shahini-Kolgeci136.3

3. SHFMU “Ramë Bllaca” në Bllacë
Një mësimdhënës/e për lëndën e biologjisë (zëvendësim i pushimit të lehonisë)

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve
1Fatbardha Morina170.3
3Donjeta Shala169.6

4. SHFMU “Ramë Bllaca” në Bllacë
Një mësimdhënës/e për lëndën e histori-edukatë qytetare për kohë të caktuar deri në përfundimin e mandatit të drejtorit

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve
1Burim Iballi179.6
2Flamur Basha137

5. SHFMU “Ramë Bllaca” në Bllacë
Një mësimdhënës/e për lëndën e fizikës për 10 orë mësimi për kohë të caktuar deri në përfundimin e mandatit të drejtorit

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve
1Mirjeta Begaj-Gashi120.5
2Musa Lezi135

6. SHFMU “Sadri Duhla” në Duhël
Një mësimdhënës/e për mësimin klasor – zëvendësim i pushimit të lehonisë

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve
1Mirditë Perteshi164.3
2Shkodran Seferi154
3Qëndresa Guraziu158.6
4Embrona Berisha152.6
5Arjeta Veselaj155.3
6Arta Jupaj145.3
7Lirije Morina155.6

7. SHFMU “Besim Ndrecaj” në Maqitevë
Një mësimdhënës/e për mësim klasor

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve
1Dijana Thaqi152.8
2Fitim Aliaj180.6
3Hasime Beqiraj166
4Arjeta Veselaj146.3

8. SHFMU “Hasan Prishtina” në Semetisht
Një mësimdhënës/e për mësim klasor

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve
1Fatlinda Gashi154
2Qëndresa Guraziu159
3Embrona Berisha154.3
4Elmaze Hasani158.3
5Arta Jupaj138
6Lirije Morina153
7Jetlira Sopaj149.3
8Arjeta Veselaj163
9Dorentina Derguti156.6

9. IP “Fluturat” në Suharekë
Një edukator/e për paralelen në Studençan (zëvendësim i pushimit të lehonisë)

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve
1Adelina Gashi127.6
2Bleona Gashi134.6
3Gentiana Sahitaj111

10. IP “Fluturat” në Suharekë
Një edukator/e për paralelen në Mushtisht (zëvendësim i pushimit të lehonisë)

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve
1Shaha Bajraktari137.6
2Ganimete Bajraktari126.6

11. IAAP “Skënder Luarasi” në Suharekë
Një mësimdhënës/e për lëndën e gjuhës gjermane për 11 orë mësimi në javë

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve
1Blerta Bylykbashi150
2Fjolla Ibrahimi-Gashi168.3
3Elfije Vataj135.6
4Marigona Gallapeni146.6

12. IAAP “Abdyl Ramaj” në Shirokë
Një mësimdhënës/e për lëndët e mjekësisë për 10 orë mësimi në javë

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve
1Gani Voci137.6
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë