Suharekë, gjatë ditës së sotme janë dhënë vetëm 5 doza të vaksinës anti-COVID

Vaksinimi kundër COVID-19 është duke vazhduar në qendrën e vaksinimit në Komunën e Suharekës si dhe në komunat tjera.

Suharekë, gjatë ditës së sotme janë dhënë vetëm 5 doza të vaksinës anti-COVID

Që nga fillimi i procesit të vaksinimit e deri më tani në të gjithë qendrat e vaksinimit në Kosovë janë dhënë 1 milion e 830 mijë e 8 doza të vaksinës anti-COVID.

Ndërkaq, nga fillimi i vaksinimit e deri tani në qendrën e vaksinimit në Suharekë janë dhënë 65 mijë e 369 doza të vaksinës, gjë që e rendit komunën tonë në mesin e dhjetë komunave me më së shumti doza të dhëna të kësaj vaksine.


Ministria e Shëndetësisë po ashtu jep të dhëna edhe për numrin e imunizimeve në baza ditore, ku bëhet e ditur se sot më 15 qershor, që nga hapja e qendrës së vaksinimit në mëngjes në Suharekë e deri tani janë dhënë vetëm 5 doza të vaksinës anti-COVID.

Kurse, në 24 orët e fundit në tërë Kosovën janë dhënë 71 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Deri më sot 823.493 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 103.017 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë