Suharekë, formohet komisioni për vlerësim të aplikacioneve për ndarjen e subvencioneve për OJQ dhe individ

  • 20.06.2022
Suharekë, formohet komisioni për vlerësim të aplikacioneve për ndarjen e subvencioneve për OJQ dhe individ

“Duke u bazuar në nenin 13 dhe nenin 58, të Ligjit Nr, 03/L040, për Vetëqeverisjen Lokale, publikuar në “Gazetën zyrtare e Republikës së Kosovës, Nr.28/2008″, e në mbështetje të nenit 7 paragrafi 1, lidhur me nenin 8, të Rregullores MF-NR-04/2017 mbi Kriteret, Standardet dhe Procedurat e Financimit Publik të OJQ-ve dhe neneve 30 dhe 45, të Statutit të Komunës së Suharekës, 01-Nr-8336, të datës 04.11.2008, Kryetari i Komunës së Suharekës, nxjerr këtë: vendim për emërimin e komisionit”, thuhet në njoftim.

Me këtë vendim themelohet komisioni për shqyrtimin dhe vlerësimin e aplikacioneve për ndarjen e subvencioneve për OJQ-të dhe individ.


Kryesues i këtij komisioni është emëruar Nazyf Demiraj, anëtare Suada Berisha, anëtar Fatmir Berisha, anëtar nga shoqëria civile Bajram Elshani dhe Ramandan Mamaj anëtar nga OJQ-ja.

Hamdi Elshani është anëtar rezervë i cili do të zëvendosjë në rast nevojë cilindo anëtar të komisionit vlerësues, i cili ka konflikt të interesit gjatë shqyrtimit të aplikacioneve.

Komisioni për shqyrtimin dhe vlerësimin e aplikacioneve për ndarjen e subvencioneve për OJQ-të, mbi bazën e thirrjes publike bëhet në përputhje me rregulloren MF-NR-04/2017 mbi Kriteret dhe Procedurat e Financimit Publik të OJQ-ve dhe thirrjes publike, nga Drejtoria për Kulturë, Rini, Sport dhe Mërgatë në Komunën e Suharekës dhe ka për detyrë të vendos për ndarjen e subvencioneve.

Ndërkaq, kohëzgjatje e mandatit të anëtarëve të komisionit është tre vjeçar. Për zbatimin e këtij vendimi do të kujdesen anëtarët e komisionit dhe Drejtoria për Kulturë, Rini, Sport dhe Mërgatë të komunës sonë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë