Suharekë, dy persona zihen në flagrancë duke vjedhur pyllin

  • 18.08.2021
Suharekë, dy persona zihen në flagrancë duke vjedhur pyllin

Një rast i vjedhjes së pyllit është raportuar të ketë ndodhur në Suharekë, ku dy persona janë zënë në flagrancë duke prerë dru.

Me të parë rastin roja e parkut kombëtar ka kërkuar nga të dyshuarit që traktorin me dru ta shoqërojnë deri në stacionin policor, mirëpo të njëjtit kanë ikur në drejtim të pa njohur.

Sipas Policisë së Kosovës rasti ka ndodhur të martën rreth orës 13:30, ku pasi që janë informuar për rastin njësitet policor dhe teknikët e pyllit kanë dalur në vendin e ngjarjes.


Sipas të dhënave të deritanishme bëhet e ditur se vlera e dëmit është rreth 20 metër kub dru.

“Ankuesi mashkull kosovar roje e parkut kombëtar ka raportuar se gjatë kontrollimit të terrenit ka hasur në dy persona duke prerë dru, të cilët i ka kërkuar që traktori me dru ta drejton deri në Stacion policor. Fillimit të dyshuarit janë bindur mirëpo, më pas të dyshuarit kanë lëshuar rimorkion duke i rrezikuar rojet e pyllit dhe janë larguar ne drejtim tjetër. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet policore dhe tekniket e pyllit të cilët kanë vlerësuar dëmin (rreth 20m3 dru). Rasti nen hetime”, bënë të ditur Policia e Kosovës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë