Suharekë, çertifikohen zjarrfikësit vullnetarë

Janë çertifikuar zjarrfikësit vullnetarë.

Suharekë, çertifikohen zjarrfikësit vullnetarë

Në trajnimin tre ditor në Vushtrri ishin pjesmarrës disa nga të rinjët dhe të rejat e Komunës sonë, të cilët janë çertifikuar për zjarrëfikës vullnetarë.

Vlen të cekët se kësaj radhe janë certifikuar edhe katër femra zjarrfikëse vullnetare.


Çertifikatat sot jua ka shpërndarë nënkryetarja e Komunës, Mihrije Suka dhe drejtori i Drejtorisë Komunale për Shërbime Publike dhe Emergjencë, Enver Shabani.

Duke marrë parasysh situatën në të cilën ka qenë komuna jonë në vitin e kaluar gjatë verës nga zjarret e shumta, ky certifikim i zjarrfikësve vullnetarë do të jetë një hap i rëndësishëm pasiqë do të jenë në gjendje t’u dalin në ndihmë qytetarëve dhe zjarrfikësve të qytetit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë