Suharekë, burrë e grua kërkojnë ndihmë nga Policia, po rrahen me njëri-tjetrin në vazhdimësi

  • 14.03.2023
Suharekë, burrë e grua kërkojnë ndihmë nga Policia, po rrahen me njëri-tjetrin në vazhdimësi

Problemet në familjet kosovare nuk po kanë të ndalur dhe kjo dëshmohet çdo ditë me raportimin e një numri të madh të rasteve ku në shumicën e rasteve janë të përfshirë bashkëshortët.  

Konfliktet mes tyre jo rrallëherë përfundojnë edhe me dhunë fizike e psikike.

Kështu ka ndodhur edhe gjatë ditës së djeshme në Suharekë, raporton Gazeta Sinjali.


Burrë e grua kanë kërkuar ndihmën e Policisë si pasojë e mosmarrëveshjeve të vazhdueshme që kanë pasur me njëri-tjetrin dhe kanë eskaluar deri në dhunë fizike.

Siç mëson Sinjali nga burimet brenda Prokurorisë, të dyshuarit kanë dhënë deklaratat e tyre para hetuesve policorë, ku kanë rrëfyer për problemet që kanë tash e një kohë.

Pas përfundimit të procedurave policore, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, ndaj tyre kanë nisur hetimet për veprën penale “Dhunë në familje”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë