Suharekë brenda 1 jave, 1 rast vjedhje, 1 sulm fizik

  • 20.12.2018
Suharekë brenda 1 jave, 1 rast vjedhje, 1 sulm fizik

Java që shkoi u vlerësua e qetë sipas policisë.

Në takimin e rregullt javor për koordinim lokal të sigurisë, Komandanti i Stacionit policor në Suharekë, kapiten Milazim Lumi e ka vlerësuar të qetë dhe stabile gjendjën e sigurisë në Komunë gjatë javës që shkoi.


Ai më pastaj ka raportuar për rastet që kanë ndodhur gjatë javës 1 rast vjedhjeje, 1 sulm fizik, 1 armëmbajtje pa leje, 1 shpërdorim kartelës bankare, 1 kanosje dhe 2 dëmtime të pronës.

Ndërsa kryesuesja e takimit znj.Mihrije Suka, nënkryetare e Komunës së Suharekës ka folur për aktivitetet që janë zhvilluar në Komunë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë