Suharekë, asambleistja e Listës GUXO kalon në AAK

  • 27.09.2022
Suharekë, asambleistja e Listës GUXO kalon në AAK

Asambleistja e Listës Guxo në Kuvendin e Komunës së Suharekës, Festa Kabashi ka vendosur që të kalojë në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

Gjatë ditës së sotme është duke u mbajtur mbledhja e nëntë e Asamblesë Komunale të Suharekës, ku në fillim të kësaj seance ka marrë fjalën asambleistja Festa Kabashi, ku edhe ka bërë të ditur se ka vendosur që të kalojë në këtë parti.

Ajo tha se kishte besuar që mes saj dhe Listës Guxo do të thellohej bashkëpunimi, por një gjë e tillë nuk ndodhi.


Kabashi ka shtuar se erdhi koha që të reflektojë, duke theksuar se që nga ky moment nuk është më përfaqësuese e Listës Guxo.

“Edhe pse në momente të caktuara nuk jam pajtuar me politikat e qeverisë në nivel qendror e në veçanti në fushën e arsimit, dua të pranoj haptas se asambleistët e Lëvizjes Vetëvendosje asnjëherë nuk më kanë bërë të ndihem e anashkaluar dhe çdo herë jam ndjerë e barabartë në mesin e tyre”.

Po ashtu, Kabashi ka vendosur të tërhiqet nga i vetmi Komision në të cilën është anëtare në Komisionin për shpërndarje të mirënjohjeve “13 Qershori”, pasi që ky përfaqësim i takon Lëvizjes Vetëvendosje si parti dhe jo asaj si individ.

“Nga sot rrugëtimin tim politik do ta vazhdoj si këshilltare komunale në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK)”, ka thënë Festa Kabashi.

“Qytetarë të nderuar, cilit do subjekt politik që i takoni, nevojat dhe kërkesat tuaja të përditshme socio-ekonomike, infrastrukturore e jo vetëm, do të vazhdojë të angazhohem njëjtë që përpos ti prezantojë në asamble të jemë edhe hallkë lidhëse për jetësimin dhe zgjidhjen e drejtë të tyre”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë