Suharekë: Asambleja Komunale miraton rezolutën kundër dhunës në familje

  • 23.11.2018
Suharekë: Asambleja Komunale miraton rezolutën kundër dhunës në familje

Propozimi i Bytyqit është përkrahur nga Kryesuesi dhe këshilltarët komunal në Suharekë, ku sipas znj. Bytyqi në mbledhjen e sotme të Asamblesë Komunale është shqyrtuar dhe miratuar rezuluta kundër dhunës në familje.

Bytyqi në një fjalim të saj në Asamblenë Komunale ka thënë se kjo temë është shumë e ndjeshme, ku ka përmendur dhjetra raste të dhunës në familje në komunën e Suharekës, prej të cilave shumë raste kanë përfunduar në Qendren e Mjekësisë Familjare por edhe ka pasur raste që kanë sjellur humbje jete.


Sipas Bytyqit kjo temë duhet të mirret me seriozitet të lartë dhe të ndërmirren masa për parandalimin e rasteve të dhunës në familje.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë