Suharekë, 4 të dyshuar sulmuan fizikisht dy persona, policia sekuestron armë zjarri dhe fishekë

Suharekë, 4 të dyshuar sulmuan fizikisht dy persona, policia sekuestron armë zjarri dhe fishekë

Gjatë ditës së djeshme në stacionin policor në Suharekë është raportuar për një rast të lëndimit të lehtë trupor dhe armëmbajtje pa leje.

Sipas raportit të policisë, bëhet e ditur se katër të dyshuar meshkuj kosovarë, për shkak të një mosmarrëveshje kanë sulmuar fizikisht dy viktima.

Viktimave i’u shkaktuan lëndime trupore, ku edhe kanë pranuar ndihmë mjekësore dhe më pas janë liruar.


Rasti raportohet të ketë ndodhur gjatë ditës së djeshme në Suharekë, rreth orës 14:50.

Njëri nga të dyshuarit kur kishte ndodhur rasti me vete kishte pasur një armë zjarri. Njësiti policor nga i dyshuari ka sekestruar një pistoletë me 8 copë fishekë.

Po ashtu, më tutje bëhet e ditur se me urdhër të prokurorit lënda e rastit procedohet në procedurë të rregullt.

Katër të dyshuar meshkuj kosovarë, për shkak te një mosmarrëveshje kishin sulmuar fizikisht dy viktimat duke iu shkaktuar lëndime trupore. Të lënduarit kanë pranuar ndihmë mjekësore dhe janë liruar. Njërin nga te dyshuarit kur kishte ndodhë rasti me vete kishte pas një armë zjarri. Njësiti policor nga i dyshuari ka sekuestruar një pistoletë  me 8 copë fishek. Me urdhër të prokurorit lënda e rastit procedohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë