Suharekasi sulmon fizikisht një shtetas të Turqisë, ndërhynë policia

  • 17.01.2023
Suharekasi sulmon fizikisht një shtetas të Turqisë, ndërhynë policia

Mosmarrveshjet mes personave për çështje të ndryshme shpeshë herë përfundojnë me sulme fizike, e të cilat shkaktojnë lëndime e pasoja tjera tek viktimat.

Një rast i sulmit fizik ka ndodhur të dielën në Suharekë, raporton SuharekaOnline.

Në bazë të infromacioneve bëhet e ditur se të dielën rreth orës 21:00 në Stacionin Policor në Suharekë një person, shtetas i Turqisë ka raportuar se ka pasur një mosmarrëveshje me një të dyshuar shtetas kosovar.


Sipas deklaratës së viktimës në polici thuhet se i dyshuari dhe viktima fillimisht kishin pasur një mosmarrëveshje mes vete, dhe më pas shtetasi turk është sulmuar fizikisht nga i dyshuari kosovar.

Poashtu burimet bëjnë të ditur se viktimës si pasojë e sulmit fizik i është ofruar tretman mjekësor.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që pas intervistimit të dyshuarit të lirohet dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë