Suhareka në numra, mbi 180 lindje, 45 vdekje dhe 47 kurorëzime gjatë muajit korrik

  • 15.09.2021
Suhareka në numra, mbi 180 lindje, 45 vdekje dhe 47 kurorëzime gjatë muajit korrik

Agjencia e Statistikës së Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat preliminare në baza mujore për Lindjet, Vdekjet, Kurorëzimet dhe Shkurorëzimet për muajin korrik 2021.

Sipas të dhënave të publikuara nga ASK gjatë muajit korrik të këtij vitit në Komunën e Suharekës janë regjistruar 185 lindje, prej tyre 4 (Vendi ku ka ndodhur lindja, 2 femra dhe 2 meshkuj) dhe 181 (Vendi i përhershëm i nënës në komunë) prej të cilëve 96 meshkuj dhe 85 femra.

Ndërsa sa i përket numrit të vdekjeve, gjatë muajit korrik në Komunën e Suharekës janë regjistruar 45 vdekje, prej tyre 15 (Vendi ku ka ndodhur vdekja, 9 meshkuj dhe 6 femra) dhe 30 (Vendi i banimit të përhershëm në komunë) prej të cilëve 19 meshku dhe 11 femra.


Sipas ASK-së gjatë muajit korrik 2021 në Komunën e Suharekës janë kryer 47 raste të kurorëzimeve, ndërsa gjatë kësaj periudhe kohore janë kryer 3 raste të shkurorëzimeve.

KomunaVendi ku ka ndodhur lindjaMeshkujFemraVendi i përhershëm i nënës
në komunë
MeshkujFemra
Suharekë4221819685
Suharekë / Të lindur sipas vendit ku ka ndodhur lindja dhe vendit të përhershëm të nënës
në komunë, korrik 2021
KomunaVendi ku ka ndodhur vdekjaMeshkujFemraVendi i banimit të përhershëm
në komunë
MeshkujFemra
Suharekë1596301911
Suharekë / Vdekjet sipas vendit ku ka ndodhur vdekja dhe vendit të banimit të përhershëm
në komunë, korrik 2021
KomunaNumri i kurorëzimeve
Suharekë47
Kurorëzimet sipas komunës të kurorëzimit, korrik 2021
KomunaNumri i shkurorëzimeve
Suharekë3
Shkurorëzimet sipas vendbanimit të fundit të të shkurorëzuarve, korrik 2021
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë