Suhareka në numra, 71 lindje, mbi 40 vdekje dhe 48 kurorëzime gjatë nëntorit të 2021’s

  • 22.01.2022
Suhareka në numra, 71 lindje, mbi 40 vdekje dhe 48 kurorëzime gjatë nëntorit të 2021’s

Sipas të dhënave të publikuara nga ASK gjatë muajit nëntor të vitit të kaluaar në Komunën e Suharekës janë regjistruar 71 lindje, prej tyre 4 (Vendi ku ka ndodhur lindja, 2 femra dhe 2 meshkuj) dhe 67 (Vendi i përhershëm i nënës në komunë) prej të cilëve 32 meshkuj dhe 35 femra.

KomunaVendi ku ka
ndodhur lindja
MeshkujFemraVendi i përhershëm
i nënës
në komunë
MeshkujFemra
Suharekë422673235
Suharekë / Të lindur sipas vendit ku ka ndodhur lindja dhe vendit të përhershëm të nënës
në komunë, nëntor 2021

Ndërsa sa i përket numrit të vdekjeve, gjatë muajit nëntor në Komunën e Suharekës janë regjistruar 45 vdekje, prej tyre 16 (Vendi ku ka ndodhur vdekja, 7 meshkuj dhe 9 femra) dhe 29 (Vendi i banimit të përhershëm në komunë) prej të cilëve 14 meshkuj dhe 15 femra.


KomunaVendi ku ka
ndodhur vdekja
MeshkujFemraVendi i banimit të përhershëm
në komunë
MeshkujFemra
Suharekë1679291415
Suharekë / Vdekjet sipas vendit ku ka ndodhur vdekja dhe vendit të banimit të përhershëm
në komunë, nëntor 2021

Sipas ASK-së gjatë muaji nëntor të vitit 2021 në Komunën e Suharekës janë kryer 48 kurorëzime, ndërsa gjatë kësaj periudhe kohore janë kryer tre raste të shkurorëzimit.

KomunaNumri i kurorëzimeveNumri i shkurorëzimeve
Suharekë483
Kurorëzimet dhe shkurorëzimet sipas komunës të kurorëzimit, nëntor 2021
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë