“SUHAREKA NA BASHKON”, sot dhe nesër organizohet festivali për persona me aftësi të kufizuara

  • 15.10.2022
“SUHAREKA NA BASHKON”, sot dhe nesër organizohet festivali për persona me aftësi të kufizuara

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka njoftuar se sot dhe nesër do të organizohet festivali “SUHAREKA NA BASHKON” për personat me aftësi të kufizuara.

Muharremaj beson se ky festival është festivali i parë i tillë i organizuar në Kosovë.

Po ashtu, ai ka shtuar se prezenca jonë sot në aktivitetin e tyre i nderon dhe i respekton jashtëzakonisht.


Mysafir në festival do të jenë: Grupi i vallëzimit Handikos Gjakovë, Remzie Osmani, Nexhat Osmani dhe Shkurte Fejza. Moderatore do të jetë Flutra Gashi-Tanushi.

Ky festival mbahet sot dhe nesër (15-16 Tetor) me fillim nga ora 18:00 te palestra sportive “13 Qershori” në Suharekë.

Postimi i plotë i kryetarit Muharremaj:

“SUHAREKA NA BASHKON” është festivali i parë i organizuar besoj në Kosovë, për personat me aftësi të kufizuara e i cili ndodhë sot në komunën tonë.

Prezenca jonë sot në aktivitetin e tyre i nderon dhe i respekton jashtëzakonisht.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë