Suhareka me ofertë serioze për festivalin “Sunny Hill”

Komuna e Suharekës është e gatshme t’i ndajë 17 hektarë tokë për organizimin e festivalit “Sunny Hill”.

Suhareka me ofertë serioze për festivalin “Sunny Hill”

Kështu tha drejoresha e Kulturës në komunën tonë, Lorika Gashi.

“Jeni gjithmonë të gatshëm. Për secilin aktivitet që është në të mirë të qytetarëve dhe në të mirë të rinisë tonë të cilën e kemi shumë të shëndoshë dhe të bollshme. Edhe unë si drejtoreshë e Kulturës, edhe kryetari edhe qytetarët e shumtë. Mos të harrojmë që edhe bizneset e shumta janë të gatshme të ofrojnë ndihmë në organizim”, tha Gashi.


Ajo theksoi se reagimi i saj ka ardhur pas deklarimit të kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, se organizimi i këtij festivali do të bëhet në Tiranë.

“Jo, ka qenë reagim i rrjeteve sociale, nuk i kam kontaktuar. Reagimi im ishte pasi kryeministri i Shqipërisë tha që festivali do të mbahet në Tiranë. Ne jemi i gatshëm të mirëpresim dhe ta organizojmë festivalin”, theksoi ajo për KlanKosova.

E para e kulturës shtoi se në bashkëpunim edhe me qytetet e tjera që janë komshinjë me Suharekën do të mund të përballohej fluksi i turistëve.

Lorika Gashi tha se për një aktivitet të tillë do të duhej të gjindeshin 17 hektarët e kërkuar.

“Na e kemi edhe Prizrenin afër edhe qytetet e tjera afër edhe në bashkëpunim me qytetet e tjera do të organizoheshim dhe do ta përballonim shumë lehtë këtë aktivitet – shtoi e para e kulturës në Suharekë.

“Mendoj që për një aktivitet të tillë edhe gjinden. Kam parë reagime edhe të qytetarëve që kanë qenë të gatshëm të t’i japin edhe tokat e tyre private që ta mbajmë një festival në Kosovë dhe mos ta lejojmë të ikë”.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë