Suhareka e “zbrazur” në Ditën e Flamurit

  • 28.11.2022
Suhareka e “zbrazur” në Ditën e Flamurit

Sot shënohet dita e flamurit, dalja e parë në skenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ditëlindja e Komandantit Legjendar Adem Jasharit të cilat festohen nga çdo shqiptarë anë e mbanë botës.

Në nderim dhe përkujtim të kësaj dite në të gjitha trojet shqiptare janë organizuar aktivitete të ndryshme.

Në Komunën e Suharekës poashtu nga politikan, zyrtar të policisë, Forcave të Sigurisë së Kosovës janë bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve të cilët dhanë jetën e tyre për lirinë e vendit.


Ekipi i SuharekaOnline gjatë ditës së hënë ka qëndruar në qytetin e Suharekës për të parë nga afër atmosferën e kësaj dite.

Qyteti i Suharekës gjatë kohës sa ka qëndruar stafi i SuharekaOnline në përgjithësi ka qenë i qetë dhe nuk është se ka pasur lëvizje të mëdha të qytetarëve apo grumbullime.

Më poshtë iu sjellim pamje përmes disa fotografive të cilat janë realizuar sot.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë