Suhareka brenda 1 jave: 1 aksident trafiku, 4 raste të raportuara vjedhjëve, 3 raste te demtimit të pronës

  • 13.12.2018
Suhareka brenda 1 jave:  1 aksident trafiku, 4 raste të raportuara vjedhjëve, 3 raste te demtimit të pronës

Në takimin e rregullt javor për koordinim lokal të sigurisë, kryesuesja e takimit znj.Mihrije Suka, nënkryetare e Komunës së Suharekës ka folur për aktivitetet që janë zhvilluar në Komunë,kryesisht që kishin të bënin rreth përfundimit të realizimit të projekteve të planifikuara, pastaj për marrëveshjen e nënshkruar nga kryetari për mbeshtje për Shkollën teknike si dhe për takimet dhe vizitat tjera që ka mbajtur kryetari.

Ndërsa përgjendjën e sigurisë në Komunë ka raportuar Komandanti i Stacionit policor në Suharekë, kapiten Milazim Lumi.


Ai pasi e ka vlerësuar të qetë dhe stabile gjendjën e sigurisë në Komunë, më pas ka numruar rastet që gjatë një jave kanë ndodhur si: 1 aksident trafiku, 4 raste të raportuara vjedhjëve, 3 raste te demtimit të pronës, 1 pengim i personit zyrtar, 2 raste lëndim trupor, 1 rast shqetësim dhe 1 rast tentim vrasje.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë