Suharekë, mbahet Olimpiada e Matematikës në nivel komunal

  • 19.11.2022
Suharekë, mbahet Olimpiada e Matematikës në nivel komunal

Në garën e Olimpiadës së matematikës në nivel komunal e cila po mbahet sot, janë përfshirë nxënësit e klasave të IX-ta,X-ta,XI-ta dhe të XII-ta.

Drejtori i Drejtorisë Komunale të Arsimit në Komunën e Suharekës, Remzi Bajselmani ka njoftuar se gjatë ditës së shtunë, është mbajtur olimpiada e matematikës.

Bajselmani për SuharekaOnline ka bërë të ditur se në këtë garë janë nxënësit e klasëve të nënta, dhjeta, njëmëdhjeta dhe atyre të dymbëdhjetave nga të gjithat e shkollat e Komunës së Suharekës.


Poashtu, ai ka njoftuar se kjo olimpiadë është mbajtur në objektin e SHFMU “Destan Bajraktari”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë