Subvensionimi i qumështit me 0.03 euro për litër, Drejtoria e Bujqësisë në Suharekë fton fermerët të aplikojnë

  • 03.02.2023
Subvensionimi i qumështit me 0.03 euro për litër, Drejtoria e Bujqësisë në Suharekë fton fermerët të aplikojnë

Drejtoria për Bujqësi, Zhvillim Rural dhe Pylltari ka bërë thirrje për të gjithë fermerët që të aplikojnë për subvensionim të qumshtit.

Drejtoria për Bujqësi, Zhvillim Rural dhe Pylltari ka njoftuar se në kuadër të programit për zhvillimin e bujqësisë, do të vazhdojë të mbështesë sektorin e blegtorisë përmes subvensionimit të qumështit nga 0.03 euro për litër për gjatshtë mujorin e dytë të vitit 2023, raporton SuharekaOnline.

Në njoftim përveç kritereve dhe dokumentacionit të nevojshëm për aplikim bëhet e ditur se fermerët aplikimin mund ta bëjnë në zyrat e Drejtorisë për Bujqësi, Zhvillim Rural dhe Pylltari.


Afati i aplikimit përfundon me datë 10 shkurt 2023.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë