Sot QKMF e Suharekës furnizohet me insulina

  • 19.08.2021
Sot QKMF e Suharekës furnizohet me insulina

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare (QKMF) në Suharekë përmes një njoftimi ka bërë të ditur se sot do të furnizohet me insulina.

Sipas njoftimit të QKMF-së furnizimi do të bëhet me insulinë të llojit Novomix, Levemir dhe Novorapid.

“Njoftim – QKMF- Suharekë sot me datë 19.08.2021 do të furnizohemi me insulina”, thuhet në njoftim.


Po ashtu Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare ka bërë porosi tek qytetarët që të mbulojnë gojën dhe hundën me maskë, të respektojnë distancën dhe të mbajnë higjienën.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë