Sot mbahet ‘Parada e Portokallt’ në sheshin e qytetit të Suharekës

  • 07.12.2022
Sot mbahet ‘Parada e Portokallt’ në sheshin e qytetit të Suharekës

Komuna e Suharekës ka njoftuar se sot në Sheshin e Qytetit të Suharekës do të mbahet Parada e Portokallt në kuadër të fushatës “16 ditë të aktivizmit kundër dhunës në baza gjinore”.

Kjo Paradë organizohet nga Komuna e Suharekës dhe UNDP dhe pritet të filloj nga ora 16:00 -16:30, shkruan SuharekaOnline.

Me qëllim që në qetësi dhe të bashkuar të tregojmë solidaritet për viktimat dhe të mbijetuarat e dhunës në baza gjinore dhe të tregojmë përkushtimin dhe angazhimin tonë në luftimin dhe parandalimin e dhunës në bazë gjinore.


Njoftimi i plotë:

Të nderuar qytetarë,

Ftoheni të merrni pjesë në Paradën e Portokalltë më 7 dhjetor, ora 16.00-16.30, në kuadër të fushatës “16 ditë të aktivizmit kundër dhunës në baza gjinore”. Kjo Paradë organizohet nga Komuna e Suharekës dhe UNDP me qëllim që në qetësi dhe të bashkuar të tregojmë solidaritet për viktimat dhe të mbijetuarat e dhunës në baza gjinore dhe të tregojmë përkushtimin dhe angazhimin tonë në luftimin dhe parandalimin e dhunës në bazë gjinore.

Lokacioni: Sheshi i qytetit të Suharekës

Data: 7 Dhjetor 2022

Ora: 16.00 – 16.30

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë