Siguria lokale, dy raste të dhunës në familje në Suharekë

  • 02.11.2022
Siguria lokale, dy raste të dhunës në familje në Suharekë

Në takimin e koordinimit për siguri lokale që u mbajt sot, nënkryetarja e Komunës e cila është edhe kryesuese e takimit znj. Mihrije Suka, ka folur për aktivitetet dhe punët që janë kryer gjatë dy jave, të cilat janë publikuar në media sociale dhe në web faqen e Komunës.

Ndërkaq për gjendjën e sigurisë në Komunë ka raportuar komandanti i Stacionit Policor në Suharekë Afrim Sylaj, i cili pasi e ka vlerësuar situatën të qetë dhe stabile, më pas ka numëruar rastet që kanë ndodhur gjatë dy jave si: 4 aksidente në trafik, 2 lëndime trupore, 2 lëndime aksidentale, 2 kanosje, 1 dëmtim prone, 2 raste dhunë familjare, 2 kanosje,1 incident zjarri, vjedhje, 1 mjet i pashpërthyer dhe 1 mbajtje në pronësi e pautorizuar e armës.


Ndërsa gjatë 2 jave janë shqiptuar 68 tiketa për kundervajtje dhe 38 urdhëresa të realizuara.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë