SHMP “Abdyl Ramaj” në Shirokë bëhet me automjet transportues për nxënës – donacion nga KFOR-i

  • 27.09.2022
SHMP “Abdyl Ramaj” në Shirokë bëhet me automjet transportues për nxënës – donacion nga KFOR-i

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka dhënë një lajm të mirë për nxënësit e Shkollës së Mesme Profesionale (SHMP) “Abdyl Ramaj” në Shirokë.

Ai ka theksuar se gjatë ditës së somte, përnes një ceremonie zyrtare në prezencë të Ambasadorit të Hungarisë në Kosovë, Dr. József Bencze dhe përfaqesuesve të KFOR-it Hungarez u është dorëzuar një automjet transportues për nxënës të Shkollës së Mesme Profesionale “Abdyl Ramaj” në Shirokë.


Muharremaj ka shtuar se duke u mbështetur në arsyeshmërinë e kërkesës së bërë nga shkolla, për të siguruar një mjet transportues për bartjen e nxënësve në përcjelljen e mësimit praktik në bizneset lokale, donatorët uruan që nxënësit ta gëzojnë këtë mundësi të ofruar nga KFOR-i hungarez.

Njoftimi i plotë:

Sot në Prishtinë, në një ceremoni zyrtare në prezencë të Ambasadorit të Hungarisë në Kosovë, Dr. József Bencze dhe përfaqesuesve të KFOR-it Hungarez na u dorëzua si donacion, një automjet transportues për nxënës të Shkollës së Mesme Profesionale “Abdyl Ramaj” në Shirokë.

Duke u mbështetur në arsyeshmërinë e kërkesës së bërë nga shkolla, për të siguruar një mjet transportues për bartjen e nxënësve në përcjelljen e mësimit praktik në bizneset lokale, donatorët uruan që nxënësit ta gëzojnë këtë mundësi të ofruar nga KFOR-i hungarez.

Faleminderit për mbështetjen!

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë