Samadrexha, Studençani, Reshtani e Nëpërbishti sot mbesin disa orë pa rrymë

  • 28.03.2023
Samadrexha, Studençani, Reshtani e Nëpërbishti sot mbesin disa orë pa rrymë

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se të martën do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës.

Sipas njoftimit të KEDS-it bëhet e ditur se sot nga ora 11:00-11:10 dhe nga ora 15:30-15:40 energjia elektrike do të ndalohet në vendet si: Samadrexhë, Studençan dhe Reshtan një pjesë, raporton SuharekaOnline.

Ndërsa ndërprerje të energjisë dot të ketë edhe në një pjesë tjetër të fshtatit Studençan dhe Nëpërbisht.


Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

1.

NS 110/10 kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Studençani 2  (kodi: 32000024 ) prej orës 11:00 -11:10 dhe nga ora 15:30 -15:40

Vendet: fshati Samadaxhë, Studençan dhe Reshtan- një pjesë.

Arsyeja: Krijimi i kushteve të punës pa tension, manipulim me ndarësit.

2.

NS 110/10 kV Theranda

Nga Dalja 10 kV Studençani 2 do të ndërprehet:

TS 10/0.4kV TS Rr e Nepërbishtit (kodi: 32000024006) prej ores 11:00 deri 15:40

Vendet: Një pjesë e fshatit Studençan dhe një pjesë e rr. së Neperbishtit.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri – ndërrimi i ormanit të NS 10/0.4 Rr e Nepërbishtit 1.” thuhet në njoftimin e KEDS-it.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë