Sallagrazhdë, shkaktohen disa dëme si shkak i reshjeve të shiut dhe erërave të forta

  • 17.09.2022
Sallagrazhdë, shkaktohen disa dëme si shkak i reshjeve të shiut dhe erërave të forta

Që nga orët e para të së shtunës kishin filluar reshjet e shiut thuajse në tërë territorin e Kosovës, duke përfshirë edhe Komunën e Suharekës.

Reshjet e shiut nuk ndaleshin, por edhe më rrezik u bë kur filluan erërat e forta, gjë që në disa komuna ka shkaktuar edhe dëme të mëdha.

Fatmirësisht në Komunën e Suharekës nuk u deklaruan shumë dëme të konsiderueshme nga reshjet e shiut dhe erërave, marrë parasysh që viteve të kaluara kishte goxha dëme si shkak i vërshimeve.


SuharekaOnline mëson se si pasojë e reshjeve të shiut disa dëme janë shkaktuar në fshatin Sallagrazhdë të Suharekës.


Në këtë fshat është demoluar një shtallë, ku pronari kishte lënë ushqimin për kafshët e mjete bujqësore, si pasojë i është hequr kulmi i saj.

Po ashtu, në të njëjtin fshat është çarë një lis në një oborr, lis ky shumë afër rrugës.

Ndërsa, deri më tani nuk është raportuar për ndonjë rast tjetër si pasojë e reshjeve të shumta të shiut.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë