Sa para shpenzon Komuna e Suharekës në mirëmbajtje dhe derivate për 16 vetura?

Sa para shpenzon Komuna e Suharekës në mirëmbajtje dhe derivate për 16 vetura?

Në raportin e periudhës janar-qershor 2021 të publikuar nga drejtoria për administratë në Komunën e Suharekës janë përfshirë edhe shpenzimet për 16 vetura që janë në përgjegjësi të kësaj drejtorie.

Në shpenzimet për gjashtëmujorin e parë të këtij viti drejtoria për administratë ka renditur shpenzimet për derivate, procedura të regjistrimit dhe servisimin e 16 veturave.

Sipas raportit gjatë kësaj periudhe kjo drejtori shpenzuar 15,497.54 € për derivate, procedura të regjistrimit dhe servisimin e 16 veturave.

Vetura të cilën e vozit kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, me targa 04Z-24-24 për këtë periudhë ka shpenzuar 853.18 euro për derivate, ose mesatarisht për një muaj rreth 142€.

Në gjashtëmujorin e parë të vitit 2020, totali i këtyre shpenzimeve ishte 12,577.77 euro.

VETURADERIVATE(€)SERVISIMREGJ&SIG&kontroll tek.(€)GJITHËSEJ
Mercedes 04Z-01-24361.89872.00373.961,607.85
Landrover04Z-02-24676.02300.00976.02
Zafira 04Z-04-2478.0278.02
Punta 04Z-06-2481.84126.00232.02439.86
Busi 04Z-07-24596.76610383.961,590.72
Kango 04Z-08-24233.69159345.72738.41
Zafira 04Z-09-24240.52764.00318.11,332.62
Golf 04Z-10-24292.03279.25571.28
Golf 04Z-13-24299.98363.00299.25962.23
Golf 04Z-14-24257.92896.201,127.12
Pasat 04Z-17-24371.75717.00309.251,398.00
Golf 04Z-19-24414.09168582.09
Golf 04Z-20-24426.42304730.42
Golf 04Z-21-24540.1894634.18
Gjip Kia 04Z-24-24853.18280.00858.041,991.22
Renault Dacia 04Z-26-24308.03149272.47729.50
TOTAL6032.325775.203672.0215,479.54 €
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë