Ripërsëritet tenderi për transportin e nxënësve për fshatrat: Budakovë, Nishor dhe Krushicë e Epërme

  • 20.03.2023
Ripërsëritet tenderi për transportin e nxënësve për fshatrat: Budakovë, Nishor dhe Krushicë e Epërme

Komuna e Suharekës në janar të vitit 2023 kishte njoftuar se kishte hapur kontratë për shërbimet e transportit të nxënësve në disa fshatra të komunës.

Sipas njoftimit bëhet e ditur se tenderi ishte i hapur me shtatë lloto, pra për fshatin: Greiçec, Greikoc, Mushtisht, Budakovë, Nishor dhe Krushicë e Epërme.

Edhe pse disa nga kompanitë kanë nënshkruar kontratë për bartjen e nxënësve në shkollë në disa fshatra, gjatë ditës së hënë nuk ndodhi një gjë e tillë.


Andaj, lidhur me këtë situatë SuharekaOnline ka kontaktuar me Drejtorin e Arsimit në Suharekë Remzi Bajselmanin, i cili ka njoftuar se tenderi në fjalë është hapur me 7 loto, ku 3 prej tyre i kanë përmbushur kriteret dhe i kanë nënshkruar kontratat, ndërsa 4 të tjera nuk i kanë plotësuar kriteret e kërkuara, e ku ky tender sipas Bajselmanit do të ripërsëritet dhe gjatë kësaj jave do të rishpallen.

Fshatrat për të cilat është nënshkruar kontrata për transportin e nxënësve janë: Greiçeci, Greikoci dhe Mushtishti.

Ndërsa, ato që do të rishpallën janë fshatrat si: Budakova, Nishori dhe Krushica e Epërme.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë