Reshjet e shiut, disa rrugë të fshatit Peqan përmbyten nga uji – Banorët kërkojnë intervenim nga komuna

  • 15.12.2022
Reshjet e shiut, disa rrugë të fshatit Peqan përmbyten nga uji – Banorët kërkojnë intervenim nga komuna

Gjatë ditës së mërkurë reshjet e shiut kanë qenë të vazhdueshme deri në orët e vona të natës.

Si pasojë e reshjeve të shumta të shiut, disa nga rrugët e fshatit Peqan në Suharekë pothuajse janë mbushur me ujë dhe janë vështirë të kalueshme, raporton SuharekaOnline.

Në bazë të një video e cila është publikuar nga banorët e këtij fshati, shihen sasi e madhe e ujit në rrugët e fshatit.


Poashtu, banorët kërkojnë nga komuna dhe drejtoria kompetente që të intervenohet në disa vende ku ka nevojë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë