Reshjet e borës, Muharremaj: Shumica e rrugëve të komunës së Suharekës janë të kalueshme

Reshjet e borës që kanë filluar nga dita e djeshme, në disa vende të Kosovës është vështirësuar qarkullimi i automjeteve dhe qytetarëve.

Reshjet e borës, Muharremaj: Shumica e rrugëve të komunës së Suharekës janë të kalueshme

Sipas institucioneve të vendit, kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve

Për sa i përket gjendjes së rrugëve në Komunën e Suharekës, lidhur me këtë ka folur kryetari i kësaj komune, Bali Muharremaj.


Kryetari Muharremaj ka thënê se shumica e rrugëve të komunës tonë janë të kalueshme.

Ai theksoi se mund të jetë ndonjë pjesë e vogël e këtyre rrugëve e cila është e papastruar por qarkullimi i mjeteve transportuese mund të zhvillohet pa ndonjë vështirësi të theksuar.

“Është e vërtetë që përfshinë një territor mjaft të madh, është Javori, Luzhnica, e kemi Papazin, e kemi Maqitevën”, tha ai për KlanKosova.

“Sipas informacioneve që i mora në mëngjes edhe prej kompanisë që pastron rrugët edhe prej kompanisë që e ka bërë bartjen e nxënësve derisa vijnë autobusët mundet me qenë ndonjë pjesë e pakalueshmë, por shumica e rrugëve që lidhin fshatrat janë të kalueshme, domethënë pa i përfshirë rrugët e lagjeve sepse ne nuk mund të depërtojmë dhe banorët duhet të bëhen bashkë dhe të i pastrojnë sadopak”.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë