Reshjet e vazhdueshme të shiut, kjo është gjendja e rrugëve në Suharekë

  • 21.11.2022
Reshjet e vazhdueshme të shiut, kjo është gjendja e rrugëve në Suharekë

Reshjet e vazhdueshme të shiut të cilat janë parashikuar nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës kanë shkaktuar dëme të mëdha në disa komuna të Kosovës.

Reshje të shiut të cilat kanë filluar nga mbrëmja e së shtunës e që po vazhdojnë ende, ka edhe në Komunën e Suharekës.

Gjatë ditës së dielë SuharekaOnline ka biseduar me Drejtorin e Shërbimeve Publike në Komunën e Suharekës, Enver Shabanin, i cili ka thënë se në komunën tonë sa i përketë reshjeve të vazhdueshme të shiut sitata është stabile dhe se nuk ka ndonjë problem.


Shabani poashtu ka theksuar se Drejtoria e Shërbimeve në Suharekë në bashkëpunim me zjarrfikësat dhe policinë në Suharekë janë të gatshëm që të ndihmojnë qytetarët në rast se situata përkeqësohet.

Gjatë ditës së hëne ekipi i SuharekaOnline ka dal në teren për të parë situatën nga afër në Qytetin e Suharekës, ku edhe pse ka reshje të vazhdueshme të shiut situata është e qetë dhe se nuk ka ndonjë vëshitrësi për të kaluar në rrugët e qytetit.

Ekipi i SuharekaOnline ka realizuar fotografi nga Qyteti i Suharekës në të cilat paraqitet gjendja aktuale e rrugëve të cilat janë lehtë të kalueshme.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë