“Qyteti i luleve”, Suhareka merr grant afër gjysmë milioni për mjedis të pastër

  • 25.11.2021
“Qyteti i luleve”, Suhareka merr grant afër gjysmë milioni për mjedis të pastër

Plot 470 mijë euro është vlera e grantit të përfituar për mjedis të pastër.

Njoftimi është dhënë nga kreu i komunës, Bali Muharremaj, ndërsa çmimin e ka pranuar nënkryetarja e komunës, Mihrije Suka.


Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka thënë se edhe kësaj radhe komuna jonë është dalluar sa i përket ambientit dhe mjedisit të pastër.

Njoftimi i plotë i Muharremajt:

469.593,00 euro për Mjedis të pastër.

Komuna e Suharekës, sot ka përfituar grantin prej 469.593,00 euro të cilin sot e ka pranuar nënkryetarja Mihrije Suka.

Ky grant është për performancë komunale për Mjedisë të pastër.

Pra, edhe kësaj radhe Komuna e Suharekës është dalluar sa i përket ambientit dhe mjedisit të pastër.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë