QKMF-Suharekë pranon donacion pajisje mjekësore nga organizata ASB

  • 20.09.2022
QKMF-Suharekë pranon donacion pajisje mjekësore nga organizata ASB

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare (QKMF) “Rexhep Kuçi” në Suharekë ka pranuar gjatë ditës së sotme një donacion nga organizata – ASB South East Europe.

Në QKMF-Suharekë, përfaqësuesit e kësaj qendre së bashku me drejtoreshën e Shëndetësisë, Besa Kuqi kanë bërë pranimin e donacionit prej Drejtoreshës së ASB-së, Dafina Hoxha në Kosovë.

Drejtoresha Kuqi ka theksuar se me pranimin e donacionit falënderoi për këtë donacion dhe për ndihmën që ka ofruar për qytetarët e Suharekës.


Të gjitha paisjet do të ndikojnë në përmirësimin e shërbimeve shëndetësore dhe ngritjen e cilësisë së shërbimëve.

Ajo ka bërë të ditur se në kuadër të këtij projekti janë dhënë pajisje: Inhalatorë, Oksimetra, Sterilizatorë, Monitorë të tensionit të gjakut, Karrige me rrota, EKGaparatura, Monitori i pacientëve, Koncentratorë të oksigjenit, Defibrilatorë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë