QKMF-Suharekë kërkon nga profesionistët shëndetësor dhe pacientët që të bartin maska në ambientet e mbyllura

  • 13.01.2023
QKMF-Suharekë kërkon nga profesionistët shëndetësor dhe pacientët që të bartin maska në ambientet e mbyllura

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Suharekë “Rexhep Kuçi” ka rekomanduar që të gjithë profesionistët shëndetësor të cilët ofrojnë shërbime të bartin maska në ambientet e mbyllura.

Ky rekomandim i cili ka hyrë në fuqi menjëherë vjen si shkak i rritjes së rasteve me COVID-19, raporton SuharekaOnline.

Gjithashtu, kërkohet që edhe pacientët që kërkojnë shërbime në Institucionet Shëndetësore të bartin maska.


Njoftimi i plotë:

REKOMANDIM

Të nderuar profesionist shëndetësor, të nderuar qytetar,

Duke pasur parasysh situatën epidemiologjike me COVID-19, sipas analizës së fundit epidemiologjike kemi rritje të rasteve COVID-19 pozitiv në Kosovë.

Andaj, për të parandaluar përhapjen e rasteve me COVID-19 në Institucionet shëndetësore, Task Team i IKSHPK rekomandon të gjithë profesionistët e institucioneve të bartin maska në ambientet e mbyllura.

Gjithashtu palët që kërkojnë shërbime në institcuinet shëndetësore duhet të bartin maska.

Ky rekomandim hyn në fuqi menjëherë.

Me respekt,

Respekt QKMF “Rexhep Kuçi”-Suharekë

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë