QKMF-Suharekë furnizohet me aparat të ri të RTG dhe Vertebrogramit

  • 07.11.2022
QKMF-Suharekë furnizohet me aparat të ri të RTG dhe Vertebrogramit

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Suharekë “Rexhep Kuçi” sot është furnizuar me aparat të ri të Rentgenit dhe Vertebrogramit.

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka njoftuar se Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Suharekë “Rexhep Kuçi” në kuadër të investimeve kapitale është furnizuar me aparat të ri të Rentgenit dhe Vertebrogramit, shkruan SuharekaOnline.

Ky aparat digjital do të ndikoj në ngritjen e shërbimeve sa më cilësore, për pacientët dhe do të lehtësojë punën e profesionistëve shëndetësor.


Njoftimi i plotë:

“Shërbimet shëndetësore në komunën tonë janë unike dhe të pakrahasueshme.

Në QKMF “Rexhep Kuçi”, në kuadër te investimeve kapitale është furnizuar me aparat të ri të RTG dhe VERTEBROGRAM-it.

Ky aparat digjital do të ndikoj në ngritjen e shërbimeve sa më cilësore, për pacientët dhe do të lehtësojë punën e profesionistëve shëndetësor.”

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë