QKMF-Suharekë fillon vizitat në shtëpi për gratë shtatzëna dhe fëmijët 0-3 vjeç

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare “Rexhep Kuçi” në Suharekë ka dalur me një njoftim të mirë për qytetarët.

QKMF-Suharekë fillon vizitat në shtëpi për gratë shtatzëna dhe fëmijët 0-3 vjeç

QKMF-Suharekë ka njoftuar se tashmë ka nisur realizimin e vizitave në shtëpi për gratë shtatzëna dhe fëmijët 0 deri në 3 vjeç.

Bazuar në Planin e Veprimit për vizitat në shtëpi dhe duke pasur parasysh numrin e profesionistëve shëndetësor tashmë të trajnuar, Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare (QKMF) “Rexhep Kuçi” sot ka filluar realizimin e Programit të Ministrisë së Shëndetësisë “Vizitat në shtëpi për gratë shtatzëna dhe fëmijët 0-3 vjeç”.


KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë