QKMF e Suharekës furnizohet me insulina

  • 03.02.2023
QKMF e Suharekës furnizohet me insulina

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare (QKMF) “Rexhep Kuçi” në Suharekë ka njoftuar se është furnizuar me insulina.

Sipas njoftimit të QKMF-së furnizimi është bërë me insulinë të llojit Novomix, Novorapid dhe Levemir.

Çdo ditë pune nga ora 08:00 – 16:00 qytetarët mund ti marrin ato, raporton SuharekaOnline.


Ndryshe janë rreth 478 qytetarë nga Komuna e Suharekës të cilët çdo muaj furnizohen me insulina në kuadër të QKMF-së.

Njoftimi i plotë i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë:

Të nderuar qytetarë!

Ju njoftojme se Qendra Kryesore e Mjeksisë Familjare “Rexhep Kuçi “ – Suharekë është furnizuar me insulina të llojit:

Novomix

Novorapid

Levemir

Nga sot, cdo ditë pune prej ores 08:00 deri 16:00 mund të shërbeheni.

Vëmendje:

Qytetarët duhet të kenë me vete raportin e Endokrinologut ose Internistit, dhe të jetë i pëshkruar nga mjeku familjar, dhe

Njërin nga dokumentet e identifikimit.

Ju faleminderit për mirëkuptim!

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë