Policia në Suharekë mbanë ligjërata në shkolla me temën “Pasojat e përdorimit të narkotikeve”

Drejtoria Rajonale Policisë në Prizren, mban ligjërata në shkolla, projektet: “Pasojat e përdorimit të narkotikeve” dhe “Ruajtja e ambientit dhe trashëgimisë kulturore”.

Policia në Suharekë mbanë ligjërata në shkolla me temën “Pasojat e përdorimit të narkotikeve”

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, Sektorët për Komunitetit në stacionet policore në Prizren, Suharekë dhe Dragash, në zbatim të Strategjisë së Udhëhequr nga Inteligjenca dhe Policimi në Bashkësi, kanë realizuar aktivitetet e planifikuara, në koordinim me Drejtoritë Komunale të Arsimit në Prizren, Suharekë dhe Dragash, ku kanë mbajtur ligjërata me temën: “Pasojat e përdorimit të narkotikeve ” dhe “Ruajtja e ambientit dhe trashëgimisë kulturore”, me nxënës të tetë shkollave fillore dhe të mesme të ulëta në komunën e Prizrenit, Suharekës dhe Dragashit.

Këto ligjërata në shkolla kanë për qëllim që nxënësit të pajisen me njohuri sa i përket sjelljeve jo shoqërore të shfaqura edhe tek fëmijët, për format dhe llojet pasojave te përdorimit të narkotikeve,po ashtu edhe ne ruajtjen e trashëgimisë kulturore si dhe mundësinë dhe kontributin që edhe ata mund të japin në parandalimin e këtyre dukurive.


Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren do të vazhdojë me ligjërata të tilla edhe në shkollat tjera në rajonin e Prizrenit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë