Policia konfiskon një AK-47 në Samadrexhë të Suharekës

  • 09.02.2023
Policia konfiskon një AK-47 në Samadrexhë të Suharekës

Policia e Kosovës në Suharekë ka njoftuar për një rast të armëmbajtjes pa leje.

Policia e Kosovës në Suharekë ka njoftuar se gjatë ditës së mërkurë, derisa ishin duke kryer një kontroll në një shtëpi në fshatin Samadrexhë të Suharekës kanë hasur në armë të cilat nuk ishin me leje, raporton SuharekaIOnline.

Poashtu, bëhet e ditur se policia ka konfiskuar një AK-47, dy karikator, 40 fishekë të kalibrit të ndryshëm dhe 5 gëzhoja.


Për rastin në fjalë është njoftuar edhe prokurori i shtetit, ku me vendim të tij rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.

Fsh. Samadraxhë, Suharekë 08.02.2023 – 20:40. Gjatë kontrollit të shtëpisë së të dyshuarit mashkull kosovar, janë gjetur dhe konfiskuar një AK-47, dy karikatorë, 40 fishekë të kalibrit të ndryshëm dhe 5 gëzhoja. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.” thuhet në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë