Policia e Suharekës priti për vizitë fëmijët e institucionit parashkollor “Fluturat”

  • 17.11.2022
Policia e Suharekës priti për vizitë fëmijët e institucionit parashkollor “Fluturat”

Policia e Kosovës është njëra ndër institucionet më të afërta të qytetarëve të vendit, ku çdo ditë përkujdeset për sigurinë dhe jetën e tyre.

Në diell, shi e borë shpeshë herë jemi mësuar të shohim policinë në rrugë apo vende të tjera, duke u përkujdesur për sigurinë dhe jetën e qytetarëve, shkruan SuharekaOnline.

Mirëpo, janë të rralla rastet kur ata i shohim brenda mureve të cilat mbajnë deklarata e probleme të ndryshme ku raportohen çdo ditë.


E sot brenda Stacionit Policor në Suharekë ishin për vizitë fëmijët e institucionit parashkollor “Fluturat”, të cilët janë pritur nga Komandanti i këtij stacioni, kapiteni Afrim Sylaj dhe zyrtar të tjerë policor.

Gjatë ditës së enjte fëmijët e institucionit parashkollor “Fluturat” patën rastin që të njoftohen me ambientet e stacionit të policisë së qytetit të tyre, ku edhe janë njoftuar me punën e policisë si institucion i sigurisë së shtetit.

Gjatë kësaj vizite fëmijët kanë marrë edhe përgjigjjet e pyetjeve të tyre të cilat i kishin për policinë.

Komandanti i Stacionit Policor në Suharekë, kapiteni Afrim Sylaj ka njoftuar se vizita ka shkuar në mirë dhe se kanë kaluar një kohë të mirë së bashku me fëmijët, të cilët ishin të kënaqur dhe argëtuar brenda ambienteve të stacionit të policisë.

Ndër tjerash, Sylaj tha se Policia e Kosovës në Suharekë është e përkushtuar në punë për sigurinë e qytetarëve të saj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë