Policia e Suharekës brenda 2 jave shqiptoi 470 tiketa trafiku

  • 28.12.2022
Policia e Suharekës brenda 2 jave shqiptoi 470 tiketa trafiku

Në Komunën e Suharekës është mbajtur takimi i radhës i sigurisë lokale.

Në takimin e sotëm për siguri lokale, i fundit për këtë vit, nënkryetarja e Komunës së Suharekës, Mihrije Suka, e cila është udhëheqëse e këtij takimi, e ka hapur takimin dhe ka folur për aktivitetet që kanë ndodhur gjatë dy javëve në Komunën e Suharekës.

Ndërsa ka raportuar për gjendjen e sigurisë lokale në komunë, togeri njëherit shef i sektorit të operativës në Stacionin Policor në Suharekë, Bashkim Gashi i cili ka numëruar rastet që kanë ndodhur gjatë dy jave, shkruan SuharekaOnline.


Gashi ka njoftuar se gjatë dy javëve të kaluara në Komunën e Suharekës janë regjistruar 10 aksidente trafiku.

Poashtu, për periudhën e njejtë kohore Policia e Suharekës ka shqiptuar 470 tiketa trafiku për të gjithë ngasesit e automjeteve të cilët nuk i kanë respektuar rregullat e komunikacionit, si dhe kanë realizuar 45 urdhëresa.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë