Policia e Suharekës apelon qytetarët: Festoni pa armë, festoni me dijnitet, kulturë e dashuri

  • 30.12.2022
Policia e Suharekës apelon qytetarët: Festoni pa armë, festoni  me dijnitet, kulturë e dashuri

Komandanti i Stacionit Policor në Suharekë, kapiteni Afrim Sylaj ka apeluar qytetarët e Komunës së Suharekës për kujdes gjatë festave të fundvitit në mënyrë që të festohet me dijnitet, kulturë dhe dashuri.

Policia e Kosovës në Suharekë ka apeluar qytetarët e Komunës së Suharekës për festat e fundvitit ku ka bërë thirrje të veçantë për mos përdorimin e armëve apo mjeteve të tjera shpërthyese të cilat mund të shkaktojnë rrezik, raporton SuharekaOnline.  

Poashtu, Policia e Kosovës në Suharekë ka apeluar të gjithë drejtuesit e automjeteve, pasi që këto ditë komunikacioni është mjaft i ngarkuar. 


Në apelin e policisë tutje iu është bërë thirrje edhe bashkëatdhetarëve për ruajtjen e gjë sendeve në vendet ku ata i frekuentojnë.

Stacioni Policor në Suharekë është i përkushtuar që t’iu shërbejë të gjithë qytetarëve duke zbatuar ligjin dhe duke krijuar ambiente të sigurta. 

“Shijoni festat e fundvitit pranë të dashurve tuaj, festoni me dijnitet, kultur dhe jepni ngjyra festive këtyre festave duke festuar pa armë pa krisma, dhe plot dashuri” thuhet në apelin e Policisë së Kosovës në Suharekë. 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë