Po vazhdon bashkëpunimi mes Komunës së Suharekës dhe CARITAS KOSOVA

  • 24.09.2022
Po vazhdon bashkëpunimi mes Komunës së Suharekës dhe CARITAS KOSOVA

Po vazhdon bashkëpunimi me CARITAS KOSOVA.

Përfaqësues të CARITAS KOSOVA, dje e kanë vizituar Komunën e Suharekës, ku janë pritur nga nënkryetarja e Komunës, Mihrije Suka dhe nga drejtoresha e Shëndetësisë, Besa Kuqi.

Miriam Pikaar, nga Caritas Europa, zyrtare e lartë për zhvillim të organizatave, Alfred Pjetri, drejtor ekzekutiv në Caritas Kosova dhe Pal Baftijaj, drejtor i departamentit për shëndetësi në Caritas Kosova, ishin pjesë e delegacionit që vizituan Komunën e Suharekës.


Tema e takimit ishte vazhdimi i bashkëpunimit në projektin e shëndetësisë, në Komunën e Suharekës.

Nënkryetarja Suka dhe drejtoresha Kuqi, i falënderuan mysafirët për mbështetje të fushës shumë të rëndësishme siç është shëndetësia.

Po ashtu edhe delegacioni nga Caritas, i kanë falënderuar nikoqirët për pritjen dhe për bashkëpunim e sinçert në fushat përkatëse.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë