[EKSKLUZIVE] Ky është personi i arrestuar në Suharekë, i dyshuar për rrëmbimin e 21-vjeçares

[EKSKLUZIVE] Ky është personi i arrestuar në Suharekë, i dyshuar për rrëmbimin e 21-vjeçares

Një person është arrestuar para pak çastesh, në Suharekë. Forca të shumta të policisë civile, të mbështetura edhe nga njësitet e specializuara kanë kryer arrestimin e personit të dyshuar.

Lajmin e ka konfirmuar për SuharekaOnline, Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, i cili ka bërë të ditur se sot 20.01.2021, Policia e Kosovës me njësitet e saj relevante, është duke realizuar një operacion policor në rajonin e Prizrenit.

Si rezultat i operacionit policor, një person i dyshuar i cili ka qenë në kërkim me urdhër arrest nga Shqipëria. I njëjti ishte në kërkim për vepra penale “rrëmbim dhe armëmbajte pa leje” është arrestuar.

Ndërsa SuharekaOnline mëson se personi i arrestuar S.L (emër i njohur për redaksinë) në gusht të vitit 2019 një 21 vjeçare A.Gj. nga Burreli kishte humbur kontaktin me familjen e saj dhe për herë të fundit ishte parë me S.L.

Nga familja ishte bërë e ditur se vajza ishte larguar me S.L. me të cilin kishte nisur një lidhje dashurie 1 vit më parë.

Ajo i’u kishte shprehur dëshirën familjarëve se donte të udhëtonte drejt Sarandës me S.L., ku do të punonte në një lokal. Ishte një ditë e nxehtë gushti kur vajza u largua pa njoftuar asnjë. Babai i saj ka kërkuar informacion edhe nga familjarët e S.L., të cilët kanë pohuar se edhe ato nuk kanë asnjë informacion as për vendodhjen e djalit të tyre, S.L., prej gushtit të vitit të kaluar. Të merakosur familja e 21- vjeçares kanë bërë denoncim edhe në policinë e Klosit për shkak se ka kaluar afro 1 vit dhe ende nuk kanë patur asnjë kontakt me vajzën e tyre, shkruan SuharekaOnline.

Sipas së motrës së saj personi me të cilin A.Gj. u largua, S. L. është një person problematik dhe dyshimet e saj janë se të motrën e kanë mashtruar dhe se e kanë futur në ndonjë rrugë të keqe.

KOMENTE1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Aksion i gjerë i Njësisë Speciale në Suharekë, arrestohet një person - Suhareka Online says:

  […] [EKSKLUZIVE] Ky është personi i arrestuar në Suharekë, i dyshuar për rrëmbimin e 21-vjeçares […]

 • N'minuta
  Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
  Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
  [FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
  [FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
  Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
  Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
  Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
  Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
  Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
  Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
  Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
  Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
  Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
  Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
  Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
  Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë