Përleshje mes familjarëve për pronë në Javor të Suharekës, policia arreston 4 persona dhe sekuestron armë zjarri e fishekë

Përleshje mes familjarëve për pronë në Javor të Suharekës, policia arreston 4 persona dhe sekuestron armë zjarri e fishekë

Më datë 20 shtator 2021, Policia në Suharekë kishte pranuar një informacion se në fshatin Jaovor te Suharekës, është duke ndodhur një rrahje ku janë te përfshirë anëtarët e një familje.

Te dyshuarit kanë marr ndihmën mjekësore në QKMF në Suharekë dhe sipas raportit mjekësorë kanë lëndime të lehta trupore dhe janë liruar ne shtëpi.

Veprimet policore ishin të menjëhershme, kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë kontaktuar te dyshuarin SH.G m/sh i lindur me 1974 ,i cili ka deklarua se për shkak të një mosmarrëveshje rreth pronës se përbashkët ka ardhur edhe deri te përleshja mes tyre.


I dyshuari është shoqëruar ne stacionin policor ,ndërsa personat tjerët janë larguar ne drejtim te pa njohur pasi qe te njëjtit jetojnë ne Prizren. Viktima D G m/sh i lindur me 1935 ka deklarua se i dyshuari SH.G posedon një armë.

Policia ka identifikuar personat e dyshuar të këtij rasti, të cilët janë: Y G. i lindur në vitin 1963, N. G. i lindur në vitin 1976 dhe A.G, i lindur në vitin 1997

Në lidhje me këtë rast hetuesit policorë në Suharekë, në konsultim me prokurorin e shtetit është marr vendim qe i dyshuari SH.G ndalohet për 6 orë.

Njësiti i hetimeve ka arritur ti shoqëroj ne stacionin policor dhe ti intervistoj te gjithë personat e përfshirë në rast dhe gjatë hetimeve preliminare është arritur te vërtetohet se motivi i këtij rasti është prona e përbashkët. Gjatë përleshjes i dyshuari SH.G e ka pas një armë zjarri Pistoletë, gjë qe e ka pranuar edhe vullnetarisht ka pranuar ta dorëzoj. (Arma nuk është përdorë).

Pistoletë e tipit VZOR -50 me nr. serik C83996 kal. 7.65 mm, një karikator si dhe tetë (copë fishek kal.7.65 mm).

Ne konsultimit me Prokurorin Shtetit rasti shkon në procedurë të rregullt. Me raste është duke u marr hetuesit e stacionit policor ne Suharekë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës