Për tre muaj në Suharekë u mbyllën 12 biznese

  • 25.05.2023
Për tre muaj në Suharekë u mbyllën 12 biznese

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Repertorin Statistikor mbi Ndërmarrjet Ekonomike në Kosovë për tremujorin e parë (TM1) 2023.

Agjencia e Statistikave të Kosovës ndër tjerash ka publikuar edhe numrin e ndërmarrjeve të shuara gjatë muajve janar, shkurt dhe mars.

Në bazë të statistikave që ka siguruar SuharekaOnline figuron se gjatë tre muajve të parë të vitit 2023 në Komunën e Suharekës janë mbyllur 12 biznese.


Më poshtë është paraqitur tabela me numrin e ndërmarrjeve të mbyllura në Komunën e Suharekës.

Ndërmarrjet Numri i ndërmarrjeve të mbyllura në Suharekë
Bujqësi, pylltari dhe peshkatari1
Ndërtimtari1
Tregti me shumicë dhe pakicë, riparim i mjeteve motorike, motoçikletave4
Akomodim dhe aktivitete të shërbimeve me ushqim2
Aktivitete profesionale, shkencore dhe teknike1
Aktivitete të shërbimeve tjera1
Nuk ka të dhëna nga ARBK2
TOTALI:12
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë