Për një muaj Komuna e Suharekës shpenzoi afër 7 mijë euro për udhëtime zyrtare jashtë vendit

  • 11.11.2022
Për një muaj Komuna e Suharekës shpenzoi afër 7 mijë euro për udhëtime zyrtare jashtë vendit

Në shpenzimet e periudhës tetor 2022 , sipas njësive buxhetore dhe kodeve ekonomike të Komunës së Suharekës, ndër tjerash figurojnë edhe shpenzimet për udhëtimet zyrtare jashtë vendit.

Në bazë të raportit të cilin e ka siguruar SuharekaOnline bëhet e ditur se në muajin tetor të këtij viti Komuna e Suharekës ka shpenzuar 6843.99 euro për udhëtimet zyrtare jashtë vendit.

Shpenzime më të mëdha për udhëtime zyrtare jashtë vendit për muajin tetor ka bërë Administrata e cila ka shpenzuar 6 mijë euro.


Ndërsa, 568.93 euro janë shpenzuar për udhëtime zyrtare jashtë vendit nga Zyra e Kryetarit, Bali Muharremaj.

Shpenzime për të njejtën arsye në muajin tetor janë bërë nga Inspekcioni, ku kanë shpenzuar 245.06 euro dhe Buxheti ku janë shpenzuar 30 euro.

Njësia BuxhetoreUdhëtime zyrtare jashtë vendit, tetor 2022
Zyra e kryetarit568,93 euro
Administrata6000 euro
Inspekcioni 245,06 euro
Buxheti30 euro
TOTALI6.843,99 euro
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë