Për herë të tretë hapet konkursi për drejtor të shkollës “Bajram Curri” në Nishor

  • 25.05.2023
Për herë të tretë hapet konkursi për drejtor të shkollës “Bajram Curri” në Nishor

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë, ka njoftuar se ka rihapur konkursin për drejtor në shkollën “Bajram Curri” në Nishor.

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë, ka njoftuar se ka rihapur konkursin për drejtor në shkollën “Bajram Curri” në Nishor.

Në bazë të Ligjit për Zyrtarët Publik Nr.06/L-114, Kapitulli V neni 67 dhe 68, Ligjit nr.04/1-032 Për Arsimin Parauniversitar në Republikën e Kosovës, Ligjit nr.03/L-068 për Arsimin në Komunat e Republikës së Kosovës, dhe në bazë të nenit 4 paragrafi 1 të Udhëzimit Administrativ të MASHT-it nr.151/2020 për Detyrat dhe përgjegjësit e drejtorit dhe të zëvëndës drejtorit në Republikën e Kosovës, Prodecurat e zgjedhjes dhe emërtimit, përfundimit të kontratës dhe emërimit të përkohshëm, Drejtoria e Arsimit ka rishpallur konkursin për plotësimin e vendimit të lirë të punës për pozitën drejtor/e shkolle në SHFMU “Bajram Curri” në Nishor, raporton SuharekaOnline.


Në njoftimin e DKA-së thuhet se qëllimi i vendit të punës është menaxhimi, organizimi dhe mbikqyrja e procesit arismor në institucionin edukativo-arsimor.

Poashtu, në njoftim janë të shënuara edhe detyrat e përgjegjësit e drejtorit të shkollës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë